Registrų centras likviduoja finansinių ataskaitų neteikiančius juridinius asmenis

Finansinių ataskaitų teikimas Registrų centrui? – Ne, negirdėjau. 
Duomenų teikimas Registrų centrui šiandien kaip niekad aktualus, kadangi Registrų centras prieš dvejus metus pradėjo įgyvendinti iniciatyvą, kuria siekiama, kad Juridinių asmenų registre neliktų neveikiančių ir duomenų apie save neatnaujinančių įmonių bei organizacijų. Ką tai reiškia juridiniams asmenims?
Pasitikrinkite ar negavote pranešimo: “Pranešimas apie numatomą inicijuoti likvidavimą Registro tvarkytojo iniciatyva pagal CK 2.70 str.”. Gavus pranešimą iš Registrų centro apie numatomą inicijuoti likvidavimą, juridinio asmens vadovas turi nedelsdamas (ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo pranešimo gavimo dienos) pateikti pranešime nurodytus dokumentus Registrų centrui.
Nenorint, kad juridiniam asmeniui būtų pradėta likvidavimo procedūra, jo vadovas turėtų laiku atnaujinti duomenis ir teikti finansines ataskaitas Registrų centrui. Registrų centro iniciatyva vien per pastaruosius dvejus metus buvo išregistruota daugiau nei 10 tūkst. juridinių asmenų. Galvojate, kad jūsų įmonė veikia ir to jau pakanka, ne, turite teikti duomenis ir finansines ataskaitas Registrų centrui.
Jei dar iki šiandien galvojote, kad finansinių ataskaitų rengimas ir teikimas Registrų centrui yra nereikšmingas dalykas ir to nedarydavote ar vėluodavote pateikti duomenis – STOP, Registrų centras numato iki 2025 m. likviduoti 85 tūkst. juridinių asmenų (plačiau nuorodoje). 
Viename iš mūsų straipsnių jau kalbėjome apie finansinių ataskaitų parengimo ir pateikimo Registrų centrui svarbą. Nors didelė dalis įmonių tvarko buhalterinę apskaitą ir teikia finansines ataskaitas Registrų centrui, tačiau dažnai dar pasitaiko ir tokių, kurie paskutines finansines ataskaitas registrų centrui pateikė 2017 m. Panašu, kad Registrų centro iniciatyva tokių juridinių asmenų nebeliks.

Jei gavote pranešimą apie juridinio asmens likvidavimą, nedelskite, nes juridiniam asmeniui įregistravus teisinį statusą “inicijuojamas likvidavimas”, jį atšaukti gali tik teismas.

Tvarkome apleistą buhalteriją, finansinės atskaitos gali būti nerengtos, mes viską už jus parengsime ir pateiksime Registrų centrui. Dirbame visoje Lietuvoje. Finansinių ataskaitų parengimo ir pateikimo Registrų centrui kainos nuo 150 Eur/metams (priklausomai nuo įmonės dydžio, operacijų skaičiaus). Tvarkantiems kelių metų apleistą buhalteriją taikome nuolaidas.

Užklausą dėl jūsų juridinio asmens (MB, UAB, VšĮ, asociacija ir kt.) buhalterinės apskaitos tvarkymo ir finansinių ataskaitų pateikimo Registrų centrui galite pateikti tiesiog čia (susisiekti).