JAUNIMO VERSLUMO UGDYMAS

Mokinių verslumo čempionatas – “Verslumo lyga”

Prienų Ąžuolo progimnazijoje

Pirmoji verslumo patirtis tik sulaukus pilnametystės? O gal jaunieji verslininkai jau mokykloje?

Sutikime, kad neretam moksleiviui mokyklinė “Kaziuko mugė” yra vienintelė verslumo patirtis mokykloje. Prienų Ąžuolo progimnazijos aštuntokai turėjo galimybę dalyvauti projekte “Verslumo lyga – mokinių verslumo čempionatas”, kur trys aštuntokų klasės – daugiau nei 80 mokinių varžėsi geriausių verslo idėjų ir verslumo protmūšių konkursuose.

Dauguma mokinių patvirtino, kad šios verslumo kūrybinės dirbtuvės yra pirmoji verslumo patirtis. Kūrybinių dirbtuvių metu jaunimas suprato, kad nereikia prisirišti prie vienos verslo idėjos ir nepaisant fakto, kad įdėta daug darbo generuojant idėją, keletas grupių iš esmės pakeitė savo verslo idėjas. Mokiniai patys suprato, kad produktas rinkoje sunkiai ras savo pirkėją. Šie mokinių sprendimai dar kartą patvirtina, kad reali verslumo ugdymo patirtis yra naudinga kritiškam idėjos, produkto ar paslaugos vertinimui.

Mokinių sukurtos verslo idėjos puikiai parodė, kad jaunieji verslininkai geba identifikuoti  klientų problemas ir rasti sprendimo būdus šioms problemoms išspręsti. Jaunimas sukūrė augintinių robotą “Petco”, kuris pasirūpina augintinio maistu, priežiūra; mokymąsi palengvinančią programą “LearnMore”, skirtą visų amžiaus grupių žmonėms; virtualios realybės akinius “VRM”, skirtus mokytis istorijos, geografijos; sukurta buvo net ir alergiškoms moterims skirtos suknelės.

Geriausios verslo idėjos konkurse varžėsi net 16 įmonių – grupių, verslo idėjų derlius šiemet tikrai gausus. Kiekviena komanda ne tik sugeneravo verslo idėją, ja pristatinėjo, tobulino, analizavo savo potencialius pirkėjus, tačiau ir sukūrė produktų prototipus. Kūrybinių dirbtuvių metu pristatytos  verslo idėjos:

Verslo idėjos

 1. “Planuolis” – programėlė, padedanti planuoti namų darbus, mokymosi procesą.
 2. Ekranų specialistės – „Daugiadaiktis”: išlankstomas SMART įrenginys – kompiuteris, planšetė, telefonas.
 3. “Skonio debesėlis” – natūralus “šokoladas” be kakavos.
 4. The Boring company – nešiojamas dujų generatorius.
 5. FOX clothes -” FOX”: drabužių kūrimo + pirkimo APPS.
 6. “TFT+” vintažinių drabužių parduotuvė su naujausiomis madomis ir rūbų naujienomis.
 7. “3 in 1” – trijų skonių padažų buteliukas daugkartiniam naudojimui.
 8. “Secret map” – programėlė, kuri padės jums surasti gražias, išskirtines, unikalias vietas.
 9. “VRM” – virtualios realybės akiniai skirti mokytis istorijos, geografijos.
 10. “Learn more” – programėlė palengvinanti savarankišką mokymasi visų amžiaus grupių žmonėms.
 11. “Halobox konsolė” – virtualios realybės projektorius, leidžiantis įsikūnyti į žaidimo aplinką ir ją pajausti.
 12. „Petco” – augintinių robotukas.
 13. “Ypatinga aukštoji mada” – ypatinga suknelė alergiškoms moterims.
 14. “Your barber” – programėlė parenkanti geriausią šukuoseną.
 15. Sklaidyk – “Fly like a bird” modernus sensorinis parašiutas.
 16. “Suzana” – pigiausius daiktus surandanti programėlė.

Geriausia verslumo čempionato verslo idėja pripažinta “Halobox konsolė”, tai virtualios realybės projektorius, leidžiantis įsikūnyti į žaidimo, filmo aplinką ir ją pajausti. Šią verslo idėją sukurė Luka, Viltė, Simonas ir Domantas.

Pasibaigus kūrybinėms verslumo dirbtuvėms visi aštuntokai susirinko į verslumo protmūšį, kuriame nugalėtojas nebuvo aiškus iki pat paskutinės minutės. Vyko atkakli kova dėl verslumo čempionato nugalėtojų titulo, nes nei viena komanda nenorėjo pasiduoti.

Verslumo čempionato nugalėtojais pripažinta “SecretMap” komanda – Gabrielė, Goda, Akvilė, Miglė ir Aistė. Merginos pademonstravo nepriekaištingas verslumo žinias ir įrodė, kad yra vertos šio titulo.

Mokinių verslumo čempionato nugalėtojai buvo apdovanoti piniginiais prizais – Tango pizza & grill dovanų kuponais, sertifikatais ir gardžiu vietinės Prienų verslininkės “Lauros kepyklėlės” šakočiu.

Kūrybinės verslumo dirbtuvės ir netradicinės edukacinės patirtys ugdo antreprenerystę, o ankstyvoji patirtis leidžia mokiniams geriau suprasti verslo kūrimą ir įsigilinti į sritį, kurioje mokiniai norėtų dirbti ateityje (profesinis orientavimas). 

VšĮ Išmanūs finansai džiaugiasi galėdami prisidėti prie jaunosios kartos verslumo ir ekonominio bei finansinio raštingumo ugdymo. Projektas “Verslumo lyga” finansuojamas Prienų r. savivaldybės ir VšĮ Išmanūs finansai lėšomis.