JAUNIMO VERSLUMO UGDYMAS

Mokinių verslumo čempionatas -“Verslumo lyga”

Prienų rajono Stakliškių gimnazijoje

Prienų r. Stakliškių gimnazijoje vyko mokinių verslumo čempionatas “Verslumo lyga”. Verslumo ugdymo renginys buvo labai produktyvus, kūrybinėse verslumo dirbtuvėse dalyvavo 7, 8 ir 9 klasių mokiniai, daugelis jų prieš tai neturėjo jokios verslumo ugdymo patirties, bet tai nesutrukdė sukurti įdomių verslo idėjų. 

Kūrybinių verslumo dirbtuvių metu mokiniai susipažino su verslo pradžia, įsivertino savo, kaip verslininkų asmenines savybes. Mokiniai grupėse analizavo įvairias problemas, kurias galima išspręsti naujų verslų pagalba bei generavo verslo idėjas ir kūrė produktų prototipus, eskizus. 

Verslo idėjos

  1. EX – “Unikalūs marškinukai” (universalūs marškinėliai keliautojams); 
  2. H2O – “On the go” (termosas verdantis jūsų gėrimą);
  3. FAN CREATIONS – “Mug fan” (gėrimo šildytuvas);
  4. SMARTAI – “Smegenas” (programėlė padedanti mokytis savarankiškai);
  5. HAPPY ANIMALS – “Hamster power” (interaktyvios veiklos žiurkėnui);
  6. MELTACO – “Super langas” (interaktyvus, robotizuotas langas);
  7. RE-D – (plastiko perdirbimo įrenginys namams);
  8. MOTO – “Super moto” (inovatyvus motoroleris seneliams (socialinis verslas)).

Geriausia verslo idėja pripažinta – “On the go”, įmonės H2O sukurtas termosas, kuris verda jūsų gėrimą.

Kūrybinės verslumo dirbtuvės puikus būdas mokiniams suprasti kaip gimsta verslai, ko reikia verslo pradžiai, kurioje srityje jie patys norėtų dirbti. Džiugina tai, kad jaunimui svarbu spręsti įvairias problemas: buvo sukurta ir socialinio verslo idėjų bei tokių produktų, kurie yra draugiški aplinkai, mažina taršą ir atkreipia dėmesį į plastiko vartojimą, jo perdirbimą.

Verslumo protmūšyje ir viktorinose mokiniai mobiliųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių pagalba vykdė įvairias verslumo užduotis ir atsakinėjo į klausimus, dalyvavo interaktyvioje finansinio raštingumo viktorinoje. Mokinių verslumo čempionato “Verslumo lyga” nugalėtojais tapo “Fan creations” grupė (Julius, Tajus, Gytis, Mantvydas ir Vilius), atsakiusi į daugiausiai klausimų.

Verslo idėjų konkurso ir verslumo čempionato nugalėtojai buvo apdovanoti prizais – „Tango pizza & grill” dovanų kuponais, sertifikatais ir saldžiomis dovanomis.

Kūrybinės verslumo dirbtuvės ir tokios edukacinės patirtys ugdo antreprenerystę, o ankstyvoji patirtis leidžia mokiniams geriau suprasti verslo kūrimą ir įsigilinti į sritį, kurioje mokiniai norėtų dirbti ateityje (profesinis orientavimas).

VšĮ Išmanūs finansai yra nevyriausybinė organizacija, siekianti prisidėti prie vaikų ir jaunimo finansinio raštingumo ir verslumo įgūdžių ugdymo.

Projektas “Verslumo lyga” finansuojamas Prienų r. savivaldybės ir VšĮ Išmanūs finansai lėšomis.