NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ (NVO)

BUHALTERINĖ APSKAITA

Šiandien vis dažniau kalbama, kokį svarbų vaidmenį atlieka ir ateityje atliks nevyriausybinių organizacijų buhalterinė apskaita, kitaip dar vadinama pelno nesiekiančių juridinių asmenų buhalterinė apskaita. Nevyriausybinės organizacijos (NVO) ypatingą dėmesį turi skirti savo veiklos skaidrumui, vienas iš pagrindinių veiklos rodiklių – laiku ir pagal teisės aktus parengtos finansinės ataskaitos (čia rasite pelno nesiekiančių juridinių asmenų taisykles).
Kiekvienos nevyriausybinės organizacijos finansinės ataskaitos yra prieinamos viešai Registrų centre, todėl vadovo pareiga yra užtikrinti savalaikį ataskaitų pateikimą.
Analizuojant nevyriausybinių organizacijų (NVO) finansavimo konkursus ir programas, jau matome aiškias perspektyvas – finansavimą, paramą iš biudžeto ir įvairių fondų galės gauti tik skaidrios NVO, kurios laiku ir pagal teisės aktų reikalavimus pateikia finansines ataskaitas. Finansinės ataskaitos ne tik parodo organizacijos veiklos rezultatus, tačiau yra ir organizacijos skaidrumo, atvirumo matas.
Paruošėme ypatingą pasiūlymą (-20 proc. nuolaida) nevyriausybinių organizacijų (pelno nesiekiančių subjektų) buhalterinės apskaitos tvarkymui:
  • Pilna buhalterinė apskaita kas mėnesį;
  • Buhalterinės apskaitos sutvarkymas už praėjusius metus;
  • Apleistos buhalterijos tvarkymas;
  • Tik jums individualiai reikalinga buhalterinės apskaitos paslauga.

Per metus valstybės, savivaldybių mastu vyksta šimtai NVO finansavimo konkursų į kurių sąlygas pamažu įtraukiama ir skaidri bei atvira NVO veikla, ką tai reiškia? NVO finansinės ataskaitos turi būti parengtos laiku pagal teisės aktų reikalavimus, veiklos ataskaita, metinis pranešimas yra privaloma, o minėti dokumentai turi būti pateikti Registrų centrui.

Kokios pasekmės gali grėsti laiku nepateikus finansinių ataskaitų? – Juridinių asmenų registro tvarkytojas savo iniciatyva panaikina  paramos gavėjo statusą, kai viešasis juridinis asmuo – paramos gavėjas – per  nurodytą terminą Juridinių asmenų registro tvarkytojui nepateikia metinių finansinių ataskaitų rinkinio ir metinio pranešimo ar veiklos ataskaitos.

Reaguodami į tokius reikalavimus ir lengvindami NVO veiklos administracinę naštą parengėme pasiūlymą NVO.

Ką mes atliekame? Parengiame apskaitos registrus, pilnai sutvarkome buhalterinę apskaitą, pateikiame deklaracijas kontroliuojančioms institucijoms, parengiame finansinę atskaitomybę su veiklos ataskaita ir pateikiame Registrų centrui, padarome viską, o jūs toliau dirbate viešojo intereso naudai.

Visus darbus atliekame nuotoliniu būdu, taip taupome jūsų laiką ir pinigus. Jei vis dar galvojate, kad jums per brangu, tuomet greitai pakeisite nuomonę, nes paslaugų kaina prasideda nuo 79 Eur metams (jaunoms NVO), o vidutiniškai nedidelės NVO (be samdomų darbuotojų) moka 250 Eur metams, taigi apskaitos kaina nesiekia net 21 Eur/mėn. Sudarome apskaitos paslaugų mėnesines ar vienkartines sutartis, todėl jums tikrai nereikia kurti darbo vietos buhalteriui.

Ar verta eikvoti savo laiką? Neverta, nes laikas-pinigai, o profesionalai viską padarys greičiau. Pasinaudokite pasiūlymu ir parengsime 2021, o gal ir ankstesnių metų finansines ataskaitas. Liko neatsakytų klausimų ar domina kaina? Susisiekite, pritaikysime jums -20 proc. nuolaidą. Visas mūsų teikiamas paslaugas rasite paspaudę šią nuorodą.